Proto je nutno sledovat více položek, které se kvality vody týkají. Nejen její teplotu, jak mnozí činí, ale i zásaditost nebo tvrdost. To vše má vliv například na účinek chloru, který se někdy může snížit a my se dozvíme proč. Nejprve se však podíváme na onu podivnou zkratku pH. V podstatě to znamená faktor kyselosti vody, nebo také její zásaditosti. Ani jedno ani druhé by nemělo být překročeno do určitých mezí. Ta se všeobecně udává mezi 6,8-7,6 pH. Tato podivná zkratka znamená anglicky potential of hydrogen a obě hodnoty nad či pod uvedený průměr mohou způsobit potíže. Je třeba si uvědomit, že tato hodnota má čtrnáct stupňů a sedmička je naprosto optimální střed. To znamená, že voda není ani kyselá a ani zásaditá.

dívka u bazénu

K měření této položky možno používat více pomůcek, nám však v bazénu stačí jen jedna. Tento pH tester je dostačující pro naše potřeby, zde není třeba znát přesnější údaje. Samozřejmě, že pokud chcete, můžete si pořídit citlivější přístroj. Tento tester bývá většinou v podobě tenkých proužků, nebo také může být takzvaný kapkový. Cenově jsou přibližně stejné. Můžete si však pořídit také digitální tester. Ovšem pokud chcete ten do sto korun z cizích asijských obchodů, počítejte s tím, že vám již třetí den bude asi ukazovat hodně zajímavá čísla.

čistá voda

Pokud chcete tester profesionální, tak je u nás dostatečný výběr skutečně přesných přístrojů, ale musíte pak počítat s tím, že si za něj hodně připlatíte. Většinou něco kolem čtyřech tisíc, ale zde už jsou výsledky skutečně na profi úrovni. A nyní ještě proč se může snížit účinek chloru, jak slíbeno na začátku článku. Je to právě vlivem špatného pH. Účinnost chloru klesá a může zeslábnout až o osmdesát procent. Proto někdo začne chlor přidávat a voda začne zapáchat. Místo toho by si měl upravit pH. Jak vidíte, není to zase taková věda a jistě to zvládnete.